Mis pakub Eestis erilist huvi? Küsige kõigilt, kes on Eestis käinud, mis neile selle riigi juures kõige rohkem meeldis ja saate palju erinevaid vastuseid.

Samas on selles seisundis erilisi aspekte, millest räägitakse rohkem kui teistest.

Siin on mõned põhjused, miks Eesti erineb teistest maailma riikidest:

Tallinna keskaegne vanalinn: On võimatu eitada, et peamine põhjus, miks paljud inimesed esimest korda Eestisse tulevad, on näha Euroopa kõige paremini säilinud keskaegset linna.

Tühjad rannad: Eesti rannajoonel on sadu mahajäetud randu. Isegi suve kõrgajal võid leida endale eraldatud koha.

Mõisad: külastajatele on avatud sajandeid tagasi ehitatud luksuslikud mõisahooned, millest paljud toimivad nüüd kõrgetasemeliste hotellidena.

Metsad: ligikaudu 50% Eesti maast on metsaga hõivatud. Matkarajad läbivad metsi, millest paljud on kaitse all või kuuluvad rahvusparki.

Jääteed: uskuge või mitte, aga Läänemeri jäätub talvel ja jääliiklus mandri ja saarte vahel on pidev. Jäämereteedel sõitmine on unustamatu!

Folkloor: folkloori, lugude, legendide ja laulude ajaloos on Eesti Euroopas Iirimaa järel õigustatult teisel kohal.

Eesti laulupidu (eesti keeles "Laulupidu"): esmakordselt peeti 1869. aastal, iga viie aasta tagant. 2009. aastal esines üle 26 000 liikmeline ühendkoor 80 000 inimesele. UNESCO tunnustab seda puhkust inimkonna suulise ja vaimse pärandi meistriteoseks.

Rohkem kui 1500 saart: enamik neist – väikesed ja inimtühjad, kuid asustatud saared on tuntud oma ilu, rahuliku ja sõbraliku keskkonna ning visuaalse pärimuskultuuri poolest, mis  esindab eestlaste iidset elulaadi.

Metsloomad: kus mujal Euroopas võib metsas kergesti kohata metsikuid karusid, hunte, ilveseid või lendoravaid? Mitte kusagil.

Linnud: Eestis vaadeldakse nende rändepeatustes miljoneid rändlinde.

Lossid: taastatud või varemetes keskaegseid linnuseid ei leidu mitte ainult Tallinnas, vaid kogu riigis.

Saunad: kui sajab lund, on aeg minna kuuma sauna ja piitsutada ennast või sõpra kaseharjaga, seejärel supelda lumme. See on tõesti lõbus!

Vaimud ja legendid: Eestil on oma kummitused ja üleloomulikud lood. Näiteks keskaegne Tallinn on kuulus oma linnalegendide poolest.

Rootsi, Saksamaa ja Venemaa ajalugu: Eestit mõjutasid Venemaa, Rootsi ja Saksamaa. Iga ajastu on jätnud oma jäljed Eesti maastikku ja kultuuri. Päris või mitte, aga need aitasid defineerida eestlaste eneseteadvust.

5. hooaeg: Soomaa rahvuspargis toimub kevadel kiire sula korral hämmastav loodusnähtus: kogu ala ujutatakse veega ja inimesed on sunnitud pargist läbi sõitma paadiga.

Väikesed suurused: Eesti – väike riik. Vahemaad on siin lühikesed ja reisimine odav. See tähendab, et saate suhteliselt lühikese ajaga läbida palju vaatamisväärsusi ja tegevusi.